O NÁS

Do roku 2007, než jsem si přivezla prvního corgiho holčičku Azalku, mě přitahovala daleko větší psí plemena, která vlastníme i dnes. Do té doby jsem rasu Welsh Corgi Pembroke viděla jen ve psích atlasech. Ale stačila první návštěva u chovatelky a bylo rozhodnuto…


Přiběhlo klubko malých smějících se štěňátek, která mezi sebou soutěžila o mou přízeň, koho pohladím první… Vyhrála Azalka. A to byl můj začátek chovatelství Corgi. Azalku jsem si odvezla domů.


Poznávala jsem její přednosti, především úžasnou povahu milující všechny a všechno, pohodářka se smyslem pro humor, hbitý sportovec a vášnivý jedlík.
Začaly první výstavy, první úspěchy, doma i v zahraničí.

 

Po té jsem se rozhodla založit chovatelskou stanici a očekávala jsem štěňátka. Ale jak to tak v životě chodí, člověk míní a příroda mění. Od Azalky jsem se štěňátek zatím nedočkala. A tak k nám v roce 2010 přibyla naše druhá Welsh Corgi holčička Borůvka.


Na výstavy jsme jezdili již se dvěma corgiho holčičkama, kde i Borůvka sbírala úspěchy. Byly tak dvě i na venčení a hrátky s našimi velkými plemeny. Jsme již pořádná smečka…

 

V září 2012 jsem se dočkala vytoužených prvních štěňátek, nakonec však od Borůvky.